Quantum Imager teknolojisi

Üç merkez frekanstan aynı anda gönderilen sinyaller ile çalışan Quantum Imager jeoradar ünitesi, içindeki özel tasarım devreler sayesinde şu an dünyadaki diğer tüm benzer yeraltı radarı ünitelerinden çok daha yüksek çözünürlüklü yeraltı haritalaması yapmanıza imkan sağlamaktadır. Üstelik benzer ünitelerin 3'te biri fiyatına!

 

QUANTUM IMAGER ÇOK KANALLI YERALTI RADARI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Quantum Yeraltı Radarı, "Kademeli Ultra Genişbant Sinyaller" (Stepped Ultra Wideband Pulses) teknolojisi ile hem pulse radar özelliklerini, hem de kademeli frekansa sahip radar ünitelerine ait özellikleri biraraya toplayan en son teknoloji ürünü bir yeraltı haritalama cihazı olarak tasarlanmıştır. Her iki özelliği de aynı anda bünyesinde barındıran Quantum Yeraltı Radarı, bu sayede emsalsiz bir çözünürlük / derinlik kalite oranına sahiptir. Dünyada sadece Quantum Yeraltı Radarı'nda bulunan "doğrudan RF örneklemesi" özelliği ile piyasadaki tüm radar sistemlerine oranla çok  daha temiz ve dolayısıyla çok daha kolay anlaşılır yeraltı haritaları çıkartılması artık mümkündür. Siz yanlızca kontrol ünitesinde kaç metre derinliği görmek istediğinizi belirtin, gerisini  Quantum Yeraltı Radarı halleder!

Quantum Yeraltı Radarı, derinlik/çözünürlük oranı olarak şu an piyasada bulunan tüm GPR ürünleri içinde açık ara en kaliteli GPR sistemidir. Quantum Imager Tri-Band'ı diğer sistemlerden ayıran noktalardan bir tanesi, özellikle dual frekanslı sistemlerdeki düşük bant genişliğidir. Çiftli frekansta çalışan jeoradar sistemleri örneğin gömülü tesisat haritalama gibi önemli ve ayrıntı istenilen araştırmalarda orta frekansları kaçırırlar; dolayısıyla bu sistemler ile çoğu zaman olması gerektiği gibi doğru ve net bir yeraltı haritalaması yapılamaz. Ancak  Quantum Yeraltı Radarı özellikle yüksek hassasiyet ve ayrıntı istenen her proje için biçilmiş kaftandır!

Teknoloji

Mala (A) ve Quantum Imager GPR (B) ile aynı anda ve aynı kurulumda gerçekleştirilen GPR ölçümlerinin karşılaştırılması.